Соціальний захист осіб з інвалідністю

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ САНАТОРНО-КУРОРТНИМ ЛІКУВАННЯМ

Органи соціального захисту населення, згідно Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних рад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.06 № 187, із змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів від 09.07.08 № 617 забезпечують за рахунок коштів державного бюджету безплатними путівками: - осіб з інвалідністю усіх категорій, за рахунок коштів, передбачених Міністерством соціальної політики України; - ветеранів війни, осіб, на яких поширюється дія Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та « Про жертви нацистських переслідувань», та осіб з інвалідністю та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, за рахунок коштів державного бюджету; - ветеранів війни, осіб, на яких поширюється дія Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та « Про жертви нацистських переслідувань»,у санаторії, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики України, - за рахунок місцевих бюджетів. Особи з інвалідністю внаслідок війни та особи з інвалідністю, зазначені у статті 6-1, 6-2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань" забезпечуються путівками позачергово щороку(із січня по грудень). Учасники війни, особи, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та особи, зазначені у статтях 6-3 і 6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань" забезпечуються путівками один раз на два роки. Особи з інвалідністю загального захворювання та особи з інвалідністю з дитинства забезпечуються путівками строком на 18-21 день в порядку черговості в міру надходження путівок. Особи з інвалідністю із захворюваннями нервової системи ( з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) забезпечуються путівками: - І та ІІ групи - до санаторіїв спинального профілю з лікуванням строком на 35 днів (відповідно до медичних рекомендацій) у порядку черговості; - ІІІ групи - до санаторіїв неврологічного профілю строком на 18-21 день (відповідно до медичних рекомендацій) у порядку черговості. Діти з інвалідністю віком до 18 років забезпечуються санаторно-курортними путівками органами охорони здоров'я. Путівки до дитячих оздоровчих таборів дітям з інвалідністю від 7 до 16 років (які здатні до самообслуговування та не мають медичних протипоказань) надає управління у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації. Особи, що супроводжують осіб з інвалідністю І групи, яким за висновком лікувально-профілактичного закладу потрібен сторонній догляд ( за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), забезпечуються путівками без лікування. Особам, що супроводжують осіб з інвалідністю І та ІІ групи до санаторіїв спинального профілю, путівки не видаються, лише оплачується проїзд ( двічі до санаторію і двічі в зворотньому напрямку) згідно з поданими проїзними квитками. Осіб, інвалідність яких пов’язана з нещасним випадком на виробництві або професійними захворюваннями, що потребують лікування супутніх захворювань відповідно до медичних рекомендацій, можуть забезпечувати путівками Управлінням соціального захисту населення на загальних підставах у порядку черговості в міру надходження путівок. Працюючі особи та особи, що не досягли встановленого пенсійного віку з групою інвалідності, забезпечуються путівками за місцем основної роботи або за місцем обліку в Управлінні соціального захисту населення на підставі довідки з місця роботи про те, що їм не видавалася безплатна путівка протягом попереднього року. Для одержання путівки та виплати грошової компенсації за путівку до Управління соціального захисту населення, за зареєстрованим місцем проживання особи, подається: заява особи з інвалідністю, медична довідка за формою 070-О щодо необхідності забезпечення санаторно-курортним лікуванням, посвідчення пільговика, паспорт, довідка МСЕК.

15:20 02.06.2021

Реабілітація дітей з інвалідністю

З 2019 року запроваджений новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю за принципом „гроші ходять за людиною”, що дозволить забезпечити адресність,  прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

15:20 02.06.2021