ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ САНАТОРНО-КУРОРТНИМ ЛІКУВАННЯМ

Дата: 02.06.2021 15:20
Кількість переглядів: 1859

Органи соціального захисту населення, згідно Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних рад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.06 № 187, із змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів від 09.07.08 № 617 забезпечують за рахунок коштів державного бюджету безплатними путівками:
- осіб з інвалідністю усіх категорій, за рахунок коштів, передбачених Міністерством соціальної політики України;
- ветеранів війни, осіб, на яких поширюється дія Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та « Про жертви нацистських переслідувань», та осіб з інвалідністю та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, за рахунок коштів державного бюджету;
- ветеранів війни, осіб, на яких поширюється дія Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та « Про жертви нацистських переслідувань»,у санаторії, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики України, - за рахунок місцевих бюджетів.
Особи з інвалідністю внаслідок війни та особи з інвалідністю, зазначені у статті 6-1, 6-2 Закону
України "Про жертви нацистських переслідувань" забезпечуються путівками позачергово щороку(із січня по грудень).
Учасники війни, особи, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та особи, зазначені у статтях 6-3 і 6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань" забезпечуються путівками один раз на два роки.
Особи з інвалідністю загального захворювання та особи з інвалідністю з дитинства забезпечуються путівками строком на 18-21 день в порядку черговості в міру надходження путівок.
Особи з інвалідністю із захворюваннями нервової системи ( з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) забезпечуються путівками:
- І та ІІ групи - до санаторіїв спинального профілю з лікуванням строком на 35 днів (відповідно до медичних рекомендацій) у порядку черговості;
- ІІІ групи - до санаторіїв неврологічного профілю строком на 18-21 день (відповідно до медичних рекомендацій) у порядку черговості.
Діти з інвалідністю віком до 18 років забезпечуються санаторно-курортними путівками органами охорони здоров'я.
Путівки до дитячих оздоровчих таборів дітям з інвалідністю від 7 до 16 років (які здатні до самообслуговування та не мають медичних протипоказань) надає управління у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації.
Особи, що супроводжують осіб з інвалідністю І групи, яким за висновком лікувально-профілактичного закладу потрібен сторонній догляд ( за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), забезпечуються путівками без лікування.
Особам, що супроводжують осіб з інвалідністю І та ІІ групи до санаторіїв спинального профілю, путівки не видаються, лише оплачується проїзд ( двічі до санаторію і двічі в зворотньому напрямку) згідно з поданими проїзними квитками.
Осіб, інвалідність яких пов’язана з нещасним випадком на виробництві або професійними захворюваннями, що потребують лікування супутніх захворювань відповідно до медичних рекомендацій, можуть забезпечувати путівками Управлінням соціального захисту населення на загальних підставах у порядку черговості в міру надходження путівок.
Працюючі особи та особи, що не досягли встановленого пенсійного віку з групою інвалідності, забезпечуються путівками за місцем основної роботи або за місцем обліку в Управлінні соціального захисту населення на підставі довідки з місця роботи про те, що їм не видавалася безплатна путівка протягом попереднього року.
Для одержання путівки та виплати грошової компенсації за путівку до Управління соціального захисту населення, за зареєстрованим місцем проживання особи, подається: заява особи з інвалідністю, медична довідка за формою 070-О щодо необхідності забезпечення санаторно-курортним лікуванням, посвідчення пільговика, паспорт, довідка МСЕК.


ВИПЛАТА ГРОШОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ ВАРТОСТІ САМОСТІЙНОГО САНАТОРНО-КУРОРТНОГО ЛІКУВАННЯ


Компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування виплачується учасникам бойових дій, учасникам війни, особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» особам, зазначеним у статтях 6-1, 6-3 і 6-4 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань» та ветеранам праці відповідно до Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» за їх бажанням.
Компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування виплачується у розмірі вартості самостійного санаторно-курортного лікування на час проведення оздоровлення, але не більше ніж середня вартість санаторно-курортної путівки.
Право на компенсацію вартості самостійного санаторно-курортного лікування настає з дня звернення особи із заявою про її виплату один раз на два роки (з урахуванням року проходження самостійного санаторно-курортного лікування).
Підставою для виплати компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування є:
- заява про виплату компенсації;
- документ про сплату повної вартості санаторно-курортної путівки;
- документ про підтвердження проходження санаторно-курортного лікування або зворотний талон санаторно-курортної путівки;
- посвідчення особи, що підтверджує її належність до категорії вищезазначених громадян.


ВИПЛАТА ГРОШОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ ЗАМІСТЬ САНАТОРНО-КУРОРТНОГО ОЗДОРОВЛЕННЯ


Відповідно до Порядку виплати деяким категоріям осіб з інвалідністю грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.07 № 150 надаються:
- особам, інвалідність яких пов'язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, що потребують лікування супутніх захворювань відповідно до медичних рекомендацій, якщо протягом трьох календарних років такі особи не одержували безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу і не виплачувалася за це грошова компенсація за путівку та за самостійне лікування у зазначений період Фондом соціального страхування;
- іншим особам з інвалідністю, якщо вони протягом трьох календарних років не одержували безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу.
Дія цього Порядку не поширюється на осіб, інвалідність яких пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, інвалідів війни, осіб з інвалідністю, зазначених у ст.6-2 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань» та на дітей з інвалідністю. Грошова компенсація за путівку виплачується особі з інвалідністю, якщо вона протягом попередніх трьох календарних років не одержувала безоплатної санаторно-курортної путівки.
Грошова компенсація за самостійне лікування нараховується і виплачується в таких розмірах:
- особам з інвалідністю I і II групи - 75 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки;
- особам з інвалідністю III групи - 50 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки.


ВИПЛАТА ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ ГРОШОВОЇ КОМПЕНСАЦІЇ ЗА НЕВИКОРИСТАНЕ САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ОЗДОРОВЛЕННЯ


Грошова компенсація виплачується інвалідам війни та інвалідам, зазначеним у статті 6-2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", за місцем їх обліку, через два роки після звернення із заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо вони протягом цього періоду не одержували безоплатної санаторно-курортної путівки, іншим особам з інвалідністю, якщо вони протягом 3-х календарних років не одержували безоплатної путівки до санаторію.
Грошова компенсація виплачується у таких розмірах:
- особам з інвалідністю I і II групи - 100 відсотків середньої вартості путівки;
- особам з інвалідністю III групи - 75 відсотків середньої вартості путівки.
У разі смерті особи, яка мала право на грошову компенсацію не одержана нею сума не виплачується.

 

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ СПЕЦАВТОТРПНСПОРТОМ


Облік та розподіл спецавтортранспорту здійснюється департаментом соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації. Підставою для забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями є висновок обласної медико-соціальної комісії про наявність у інвалід амедичних показань для забезпечення автомобілем.
На облік беруться і забезпечуються автомобілями особи з інвалідністю, які:
• не мають в особистому користуванні автомобіля, у т.ч. придбаного за власні кошти або отриманого через Департамент соціального захисту або виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, що перебував в експлуатації менш як 10 років;
• протягом 7 років перед взяттям на облік і за час перебування на обліку не отримували його як благодійну допомогу або протягом цього часу не реєстрували придбаний автомобіль, строк експлуатації якого менше ніж 5 років.
Для забезпечення автомобілями діти з інвалідністю беруться на облік після досягнення ними 5-ти річного віку.
Облік осіб з інвалідністю ведеться в розрізі таких категорій за окремою нумерацією:
1) першочергове забезпечення : - особи з інвалідністю внаслідок війни, безпосередні учасники бойових дій; - особи, які відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", належать до осіб, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною;
2) позачергове забезпечення: - особи з інвалідністю внаслідок війни (прирівняні); - особи з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин з числа колишніх малолітніх в'язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання; - особи з числа реабілітованих жертв політичних репресій, які є особами з інвалідністю унаслідок репресій; - особи з інвалідністю з ампутацією обох ніг; - сім'ї з двома і більше особами з інвалідністю; - особи з інвалідністю І,ІІ,ІІІ групи з числа: ліквідаторів аварії на ЧАЕС, ліквідаторів інших ядерних аварій та випробувань, учасників військових навчань із застосуванням ядерної зброї; - інваліди з куксами обох ніг та рук;
3) забезпечення у порядку загальної черги: - діти з інвалідністю; - особи з інвалідністю з дитинства; - особи з інвалідністю загального захворювання; - особи з числа військовослужбовців, складу УМВС, державної безпеки, які стали інвалідами у наслідок захворювання під час проходження служби у зазначених формуваннях; - особи, інвалідність яких настала унаслідок нещасних випадків невиробничого характеру.
Безоплатно забезпечуються автомобілями з ручним керуванням за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем з ручним керуванням та відсутності протипоказань до керування ним: -особи з інвалідністю внаслідок війни; - особи з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин з числа колишніх малолітніх в'язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання; - особи з числа реабілітованих жертв політичних репресій, які є особами з інвалідністю унаслідок репресій; - сім"ї з двома і більше особами з інвалідністю, за умови, що один з них має право на безоплатне забезпечення автомобілем; - особи з інвалідністю І,ІІ,ІІІ групи з числа: ліквідаторів аварії на ЧАЕС, ліквідаторів інших ядерних аварій та випробувань, учасників військових навчань із застосуванням ядерної зброї.
На пільгових умовах, з оплатою 7% їх вартості та передачею права керування члену сім"ї особи з інвалідністю забезпечуються: - особи з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин з числа колишніх малолітніх в'язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання; - особи з числа реабілітованих жертв політичних репресій, які є особами з інвалідністю внаслідок репресій; - сім"ї з двома і більше особами з інвалідністю, за умови, що один з них має право на забезпечення автомобілем на пільгових умовах, з оплатою 7%; - інваліди І, ІІ, ІІІ групи з числа: ліквідаторів аварії на ЧАЕС, ліквідаторів інших ядерних аварій та випробувань, учасників військових навчань із застосуванням ядерної зброї; - особи з інвалідністю війни І групи по зору або без обох рук; особи з інвалідністю з куксами обох ніг і рук.
На пільгових умовах, з оплатою 30% вартості автомобіля забезпечуються особи з інвалідністю з правом на забезпечення спецавтотранспортом у порядку загальної черги.
Взяття на облік осіб з інвалідністю для забезпечення автомобілем проводиться з дати огляду медико-соціальної експертної комісії, яка надала висновок особі з інвалідністю про наявність медичних показань.
Грошові компенсації особам з інвалідністю на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування
Грошові компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування призначаються та виплачуються особам з інвалідністю, законним представникам недієздатних осіб з інвалідністю, дітям з інвалідністю, на підставі постанови КМУ від 14 лютого 2007 р. N 228 Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування зі змінами від 13 травня 2009 року N 458, від 25 січня 2012 року N 35/
Компенсації на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів призначаються:
1) особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, які в установленому порядку забезпечені автомобілем;
2) особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, які мають право на забезпечення автомобілем, але не одержали його і користуються автомобілем, придбаним за власні кошти осіб з інвалідністю, законних представників недієздатних осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю;
3) особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю, які були забезпечені в установленому порядку мотоколясками.
Датою призначення компенсації у разі, коли автомобіль зареєстровано в органі Державтоінспекції, є дата подання заяви.

 

НАДАННЯ ПРОТЕЗНО-ОРТОПЕДИЧНИХ ВИРОБІВ ТА ЗАСОБІВ РЕАБІЛІТАЦІЇ


Через Управління соціального захисту населення можуть безкоштовно отримати протезно-ортопедичні вироби, технічні та інші засоби реабілітації:
- особи з інвалідністю всіх категорій;
- діти з інвалідністю;
Протезно-ортопедичні вироби можуть отримати безкоштовно:
- діти до 18 років ( за винятком ортопедичного взуття)
- особи похилого віку ;
- жінки після мастектомії.
Громадяни, що не належать до перелічених категорій, купують протезно-ортопедичні вироби за готівку в Миколаївському державному експериментальному протезно-ортопедичному підприємстві за адресою м.Миколаїв, вул. Ш.Кобера, 17, телефон 22-01-88.


НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ ДЛЯ ОСІБ З ОБМЕЖЕНИМИ ФІЗИЧНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ


У системі органів праці функціонує Всеукраїнський Центр професійної реабілітації інвалідів (Київська область, с. Лютіж) та 10 центрів (відділень) професійної реабілітації, 3 з яких мають статус міжрегіональних центрів – в м.Вінниці,Львові,Чернівцях.
У центрах професійної реабілітації здійснюється професійна підготовка осіб з інвалідністю за професіями, що відповідають їх стану здоров’я та є актуальними на ринку праці. Надання професійної підготовки в центрах передбачає поєднання професійного навчання із заходами соціальної, психологічної реабілітації та медичного супроводу. Перебування, харчування, заходи щодо професійної реабілітації та медичний супровід є безкоштовними для інвалідів.
У Всеукраїнському центрі професійної реабілітації інвалідів здійснюється навчання за такими робітничими професіями: вишивальниця, швачка, оператор комп’ютерного набору, перукар, слюсар з ремонту автомобілів, бджоляр, соціальний робітник, взуттьовик з ремонту взуття, обліковець з реєстрації бухгалтерських даних, манікюрник, касир торговельного залу, соціальний робітник, черговий по поверху (готелю, кемпінгу, пансіонату).
У сфері управління Мінпраці функціонують спеціальні навчально-виховні заклади інтернатного типу, призначені для здійснення реабілітаційних заходів, а також здобуття робітничих професій молоддю від 15 до 35 років І-ІІІ групи інвалідності згідно можливостей здоров’я.
До них відносяться: Житомирське вище професійне училище-інтернат Житомирської облради ; Кам’янець-Подільський планово-екеномічний технікум-інтернат; Харківський обліково-економічний технікум-інтернат ім. Ф.Г. Ананченка ; Вінницький міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів „Поділля”; Чорноморський державний університет ім. Петра Могили за напрямками: соціологія, правознавство, соціальна робота, облік і аудит, фінанси і кредит, економіка підприємства, філологія, історія, комп’ютерні науки, приладобудування. Оплата контракту за навчання та проживання здійснюється за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь