A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Єланецька громада
Миколаївська область, Вознесенський район

Важлива інформація

 

ОБЕРЕЖНО     СКАЗ!!!!!!!

      Сказ - це гостра інфекційна хвороба з тяжким ураженням центральної нервової системи, що спричиняється вірусом. Зараження людини сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. Інфікування людини сказом відбувається здебільшого від диких хижих (вовки, лисиці) чи домашніх тварин (коти, собаки), а також сільськогосподарських тварин. Основною причиною захворювання людей на сказ є пізнє звернення за медичною допомогою.

Чим небезпечний сказ?

Захворювання на сказ закінчується смертю хворого у 100% випадків. Тобто, якщо людина захворіла на сказ, врятувати її вже не можливо. Єдиний спосіб порятунку - це вакцинація, яку проводять якомога швидше. Справа в тому, що між інфікуванням та виникненням перших проявів хвороби у людей проходить від 12 днів до 6 місяців, інколи рік. Все залежить від місця укусу: чим ближче до голови, тим швидше вірус проникне в мозок. У дітей захворювання розвивається швидше.

Як розпізнати хвору на сказ тварину ?

Головна ознака хворих тварин - зміна поведінки. Дикі тварини втрачають обережність, з'являються в населених пунктах, місцях випасу і утримання худоби, нападають на людей та тварин, або навпаки, дають можливість себе зловити, що не характерно для здорового хижака. Домашні тварини не приймають звичайної їжі, стають неспокійними, через декілька днів - агресивними. Часто з рота тече слина. Буйний період триває кілька днів, після чого розвивається параліч і смерть. Слина хворої тварини містить в собі вірус ще за 10 днів до появи перших ознак захворювання!

Будьте обережні. Не ловіть диких тварин, не приносьте їх додому. Не дратуйте собак, не підходьте до них у нетверезому стані -  це провокує їх.

Щоб запобігти захворюванню на сказ та смерті від цієї особливо небезпечної хвороби необхідно:

-  Уникати контактів з бездомними та дикими тваринами, постійно пояснювати дітям небезпеку таких контактів.

-    Якщо покусала або ослинила тварина, потрібно промити рану теплою кип'яченою водою (бажано з господарським милом), а потім обробити 70% розчином спиртового настою йоду та негайно звернутись в найближчий медичний заклад для проведення антирабічного щеплення.

-       Необхідно також щорічно проводити щеплення собак проти сказу, а при появі клінічних ознак захворювання доставляти тварину для огляду у ветеринарну установу. Слід дотримуватись правил утримання та вигулу домашніх собак і котів, не створюючи небезпеку оточуючим.

-  У разі зміни поведінки домашньої тварини негайно звертайтесь до Єланецької районної державної лікарні ветеринарної медицини за тел.9-22-22.

- При виявленні трупів диких тварин не знімайте з них шкіру та терміново повідомляйте ветлікаря.

- Якщо Вас покусала тварина і Вам призначено курс щеплень, не відмовлятесь від них, не пропускайте процедур, та не переривайте курс щеплень.

  - Тварину, що нанесла поранення,  не можна забивати, її необхідно ізолювати та звернутися до ветспеціалістів. Далі діяти за їхніми рекомендаціями.

Лише своєчасно виконана вакцинація захистить Вас від захворювання та врятує Вам життя !

 

                           ******************************************************************************************************************

УВАГА!

НЕБЕЗПЕЧНЕ ЗАХВОРЮВАННЯ.

Африканська чума свиней.

Контагіозна вірусна хвороба, яка перебігає блискавично, гостро, підгостро, безсимптомно й характеризується гарячкою, ціанозом шкіри, геморагічним діатезом внутрішніх органів і високою летальністю. Вірус дуже стійкий проти широкого діапазону температур. При температурі 5°С залишається життєздатним до семи років, 18°С - ДО 18 місяців. У м’ясі від хворих тварин зберігається до 155 днів, копченій шинкі- до 5 місяців, у гною свинарників - до 3 місяців. Африканська чума свиней проявляється як епізоотія (вражає цілі області, країни), й характеризується високою захворюваністю, смертністю (98-100%) передусім у свіжих вогнищах хвороби. До африканської чуми сприйнятливі домашні й дикі свині незалежно від віку і породи.

Небезпечні фактори передачі збудника інфекції - продукти забою заражених свиней (м'ясо, м’ясні вироби, сало, кістки, шкури). Механічно вірус можуть поширювати люди, домашні тварини різних видів, комахи, гризуни, що знаходилися в епізоотичному вогнищі.

У хворих тварин температура тіла підвищується до 40,5-42°С. спостерігається слабкість і пригнічений стан. Свині більше лежать, важко дихають і через 1-3 доби гинуть.

Лікування не розроблене й заборонене.

Усіх свиней які перебувають в епізоотичному вогнищі знищують безкровним методом. Трупи вбитих і загиблих свиней, гризунів, птахів та інших тварин, а також дерев’яний матеріал, гній, залишки кормів, тару та інвентар спалюють.

Шановні власники тварин! Вразі захворювання Вашої тварини, гибелі просимо Вас звертатися до спеціалістів ветеринарної медицини а не займатися само лікуванням.

Контактні телефони: 9 – 15 - 81,  9 – 22 – 22

Ветеринарна служба Єланецького району

                      ****************************************************************************

Щодо державної реєстрації операторів ринку.

Єланецьке міжрайонне управління Держпродспоживслужби повідомляє, що згідно з  статтею 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року № 771/97-ВР та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10 лютого 2016 року № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з  нього заінтересованим суб'єктам» оператори ринку, які провадять діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані зареєструвати потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів.

На виконання вимог статті 22 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператор ринку зобов’язаний забезпечити простежуваність. Це означає, що він повинен бути здатний встановити операторів ринку, з якими він співпрацював та співпрацює. Вимога забезпечення простежуваності є обов’язковою з 20 вересня 2015 року.

До операторів ринку, які повинні зареєструватися відносяться:

 - суб’єкти господарювання які провадять діяльність, пов’язану з первинним виробництвом та/або транспортуванням та/або зберіганням та/або продажем харчових продуктів, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися при температурі вище 10 °C, залишаючись придатними для споживання людиною;

- заклади громадського харчування (ресторан, бар, кафе, піцерія тощо) в тому числі школи, дошкільні навчальні заклади

- потужності, які здійснюють виробництво харчових продуктів, інгредієнтами яких є виключно продукти рослинного походження та/або перероблені продукти тваринного походження;

- заклади роздрібної торгівлі харчовими продуктами.

- всі сільськогосподарські підприємства (вирощування рослинної або тваринної продукції);

- оператори  ринку, що надають послуги з транспортування, зберігання первинної продукції, наприклад зерна;

- підприємства з виробництва харчових продуктів, наприклад млин, олійниця, пекарня, кондитерські та макаронні цехи тощо.

 Відповідно до ст. 64 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року № 771/97-ВР за виробництво, зберігання харчових продуктів на незареєстрованих  потужностях  тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб - у розмірі від 33350 грн. до 43500 грн., на фізичних осіб - підприємців - у розмірі від 11600 грн. до 21750 грн. Розмір штрафу зазначений згідно з мінімальною заробітною платою станом на 01.05.2016р.

Порядок реєстрації здійснюється згідно наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10 лютого 2016 року № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з  нього заінтересованим суб'єктам».

З питань реєстрації Вам необхідно звернутися до Єланецького міжрайонного управління Держпродспоживслужби за адресою: смт.Єланець, вул..1-го Травня, буд 104.  тел.051-59-9-22-22, 067-515-15-92.

 

                           *****************************************************************         

Щодо ідентифікації та реєстрації тварин

           Єланецьке міжрайонне управління Держпродспоживслужби звертає увагу всіх жителів Єланецького районну, які займаються розведенням, утриманням , реалізацією, забоєм та продажем всіх видів тварин ( велика рогата худоба, дрібна рогата худоба, свині, коні) про обов’язкову ідентифікацію та реєстрацію тварин і про відповідальність за порушення законодавства України з питань ідентифікації тварин передбачених ст..107-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тягне за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на фізичних осіб — підприємців, уповноважених осіб — від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

            При здійсненні реєстрації тварин зазначені особи повинні забезпечити дотримання строків , встановлених ст..5 Закону України « Про ідентифікацію та реєстрацію  тварин», ідентифікацію та реєстрацію тваринам проводять при досягненні 7 денного віку, крім товарних свиней, яким ставиться бирка перед забоєм або реалізацією. Також не допускається видача будь якого ветеринарного документа та тварину без належної ідентифікації , реєстрації з оформленням ідентифікаційних документів, видача проводиться лише при наявності паспортів на дану тварину, крім товарних свиней.

       В Єланецькому районі ідентифікацію та реєстрацію тваринам проводять спеціалісти Єланецької районної державної лікарні ветеринарної медицини.

       Тарифи про надання даних послуг додаються  нижче.

       Додаткову інформацію можна отримати за телефонами: 91581, 92222

                         ************************************************************************

Щодо отримання експлуатаційних дозволів.

Єланецьке міжрайонне управління Держпродспоживслужби повідомляє, що набув чинності Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

З метою недопущення виникнення масового отруєння людей через виготовлення, реалізацію продукції тваринного походження виготовленої на потужності, яка не має експлуатаційного дозволу та не знаходиться під державним контролем (наглядом) Держпродспоживслужби та у зв’язку з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження на потужності відповідно до ст. 23 ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» операторам ринку необхідно отримати експлуатаційний дозвіл, що провадить діяльність пов’язану з виробництвом та/або зберіганням продуктів тваринного походження.

Крім цього повідомляємо, що за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням передбачено кримінальна відповідальність (ст.325 ККУ).

Також за роботу без експлуатаційного дозволу операторам ринку передбачена адміністративна відповідальність згідно ч.1 п.3 ст.64 ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» тягне за собою накладення штрафу:

- на юридичних осіб - у розмірі від  тридцяти до тридцяти восьми  мінімальних заробітних плат;

-  на фізичних осіб - підприємців - у розмірі від двадцяти трьох до тридцяти мінімальних заробітних плат. 

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» забороняється обіг харчових продуктів, вироблених на потужностях, щодо яких не отримано експлуатаційного дозволу.

Для отримання більш детальної інформації Ви можете звернутись до Єланецького міжрайонного управління Держпродспоживслужби за адресою: вул..1-го Травня, буд. 104, смт. Єланець, тел..9-22-22; 067-515-15-92.

 

Начальник управління                                                            А.М. Соколов 

         

 

******************************************************************************************************************************************************************

             ЄЛАНЕЦЬКЕ БЮРО БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

Єланецьке бюро безоплатної правової допомоги

вул.Соборна, 136.

Смт.Єланець , 55501 , Україна

Т: (05159) 9-21-67

(097) 883 47 48

yelanets@legalaid.mk.ua

                             

Шановні громадяни!!!

З 1 вересня 2016року Єланецьке бюро  безоплатної правової допомоги розпочало свою роботу. Ми відчинили двері усім, хто потребує захисту своїх прав  та свобод.Кожен має право (відповідно до ст. 59 Конституції України) звернутися до Єланецького БПД та отримати професійну та якісну, безоплатну первинну правову допомогу, яка включає в себе:

 • надання правової інформації;
 • надання консультацій і роз'яснень з правових питань;
 • складення   заяв,  скарг  та  інших  документів  правового характеру;

Також  Єланецьке бюро БПД для деяких категорій осіб забезпечує доступдо отримання безоплатної вторинної правової допомоги, яка включає в себе такі види правових послуг:

 • отримання безоплатного адвоката (для захисту свої прав та інтересів; здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складання документів процесуального характеру.

Відповідно до ст. 14 Закону України « Про надання  безоплатної правової допомоги », до переліку таких категорій осіб відносяться:

 • малозабезпечені особи (особи середньомісячний сукупний дохід яких нижчий суми прожиткового мінімуму доходів громадян);
 • інваліди (які  отримують  пенсію  або  допомогу,   що
  призначається  замість  пенсії,  у  розмірі менше двох прожиткових мінімумів доходів громадян);
 • діти-сироти, безпритульні діти, діти, які стали або можуть статижертвами насильства в сім’ї;
 • особи, на якихпоширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту»;
 • учасники бойових дій (учасники АТО із статусом учасника бойових дій) та члени сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій;
 • ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
 • особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;
 • інші соціально незахищені категорії осіб.

За більш детальною інформацією звертайтесь за адресою: смт.Єланець, вул.Соборна,136, каб. №1 або за тел. (05159) 9-21-67

 

                                    ***********************************************************************************

 

Ще раз про важливе: орган самоорганізації населення

 

Закон України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, що набув чинності 1 липня 2015 року, регулює правові, організаційні та економічні відносини, пов’язані з реалізацією прав та виконанням обов’язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління.

Відповідно до Закону власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку можуть бути фізичні та юридичні особи, територіальні громади, держава. Власники квартир та нежитлових приміщень є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку. Співвласник має право вільного доступу до технічної документації на багатоквартирний будинок.

Управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками. За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції - об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку (асоціації об’єднань співвласників багатоквартирного будинку). Наймачі, орендарі та інші користувачі квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку можуть брати участь в управлінні багатоквартирним будинком виключно за дорученням власників таких квартир та приміщень.

До повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком.

Прикінцевими і перехідними положеннями Закону встановлено, що до визначення співвласниками багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, форми управління багатоквартирним будинком, але не більше одного року із дня набрання чинності цим Законом, послуги з утримання такого будинку надає суб’єкт господарювання, визначений виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у багатоквартирному будинку до набрання чинності цим Законом.

У разі якщо протягом одного року з дати набрання чинності цим Законом співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок. У такому разі ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається за результатами конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства, а договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком строком на один рік від імені співвласників підписує уповноважена особа виконавчого органу відповідної місцевої ради, за рішенням якого призначено управителя. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна із сторін не повідомить письмово другу сторону про відмову від договору, договір вважається продовженим на черговий однорічний строк.

Також цими положеннями внесено зміни до Земельного кодексу України, якими передбачено, що земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У разі знищення (руйнування) багатоквартирного будинку майнові права на земельну ділянку, на якій розташовано такий будинок, а також належні до нього будівлі, споруди та прибудинкова територія, зберігаються за співвласниками багатоквартирного будинку.

Змінами до Цивільного кодексу України визначено, що всі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.

Змінами до Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” передбачено, що в одному багатоквартирному будинку може бути створено тільки одне об’єднання. Власники квартир та нежитлових приміщень у двох і більше багатоквартирних будинках, об’єднаних спільною прибудинковою територією, елементами благоустрою, обладнанням, інженерною інфраструктурою, можуть створити одне об’єднання.

Також передбачено, що майно, придбане об’єднанням за рахунок внесків та платежів співвласників, є їхньою спільною власністю.

Об’єднання може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках). Установчі збори об’єднання у новозбудованих багатоквартирних будинках можуть бути проведені після державної реєстрації права власності на більше половини квартир та нежитлових приміщень у такому будинку.

Рішення про визначення переліку та розмірів внесків і платежів співвласників, порядок управління та користування спільним майном, передачу у користування фізичним та юридичним особам спільного майна, а також про реконструкцію та капітальний ремонт багатоквартирного будинку або зведення господарських споруд вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як дві третини загальної кількості усіх співвласників, а в разі якщо статутом не передбачено прийняття таких рішень, - більшістю голосів. З інших питань рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості співвласників.

Також змінами передбачено, що управління багатоквартирним будинком здійснює об’єднання через свої органи управління. За рішенням загальних зборів функції з управління багатоквартирним будинком можуть бути передані (всі або частково) управителю або асоціації.

Для фінансування самозабезпечення об’єднання співвласники сплачують відповідні внески і платежі в розмірах, установлених загальними зборами об’єднання. За згодою правління окремі співвласники можуть у рахунок сплати таких внесків і платежів виконувати окремі роботи. Об’єднання оплачує холодну та гарячу воду, теплову та електричну енергію, природний газ, комунальні послуги за цінами (тарифами), встановленими для населення, крім частини таких послуг, що оплачуються власниками нежитлових приміщень.

З метою надання населенню, що проживає в багатоквартирних будинках, в яких створено об’єднання, пільг та субсидій для відшкодування витрат на управління багатоквартирним будинком внески і платежі визначаються у розмірах, затверджених загальними зборами об’єднання, але не більше встановленого згідно із законодавством граничного розміру відповідних витрат.

З метою надання населенню, що проживає в багатоквартирних будинках, у яких створено об’єднання, пільг та субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг визначається розмір внесків (платежів) на відповідні потреби, затверджений загальними зборами об’єднання, але не більше найвищого у відповідному населеному пункті тарифу на відповідні комунальні послуги, встановленого відповідним державним органом або органом місцевого самоврядування для суб’єктів господарювання.

Реалізація положень Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” сприятиме ефективному управлінню, утриманню та експлуатації спільного майна багатоквартирних будинків, збереженню житлового фонду, а також удосконаленню та розвитку ринку надання послуг з управління спільним майном багатоквартирних будинків.

 

 

Головний спеціаліст відділу містобудування,

архітектури, житлово-комунального господарства,

розвитку інфраструктури та цивільного

захисту населення    райдержадміністрації                                   О.Я. Кирильчук

                                                                                                                                            

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь