Суспільно-громадянська безбар’єрність: у Єланецькому професійному аграрному ліцеї провели захід «Знай і поважай різноманіття»
У рамках Всеукраїнського тижня безбар’єрності в Єланецькому професійному аграрному ліцеї відбулася важлива та актуальна подія. Класні керівники груп №91 та №1 — Микола Нирко та Ілля Матяш — об’єднали зусилля, щоб провести для своїх вихованців змістовний виховний захід «Знай і поважай різноманіття».
Головною метою зустрічі стало формування в учнівської молоді толерантності, поваги до унікальності кожної людини та розуміння принципів рівності. Педагоги наголосили, що безбар’єрність — це не лише про архітектурну доступність, а й про відсутність упереджень у спілкуванні та сприйнятті інших.
Під час заходу ліцеїсти стали активними учасниками інтерактивної програми. Молодь продемонструвала ерудицію та кмітливість, відповідаючи на тематичні запитання захопливої вікторини. Учасники розглядали реальні життєві ситуації, що допомогло краще зрозуміти поняття інклюзії, рівності та взаємопідтримки.
Особливе емоційне враження справила практична вправа «Відчуй на собі». Завдяки їй ліцеїсти змогли краще усвідомити, з якими щоденними викликами стикаються люди з різними формами інвалідності чи іншими обмеженнями. Такий досвід сприяв розвитку емпатії, чуйності та людяності серед молоді.
Також значний інтерес у здобувачів освіти викликав експрес-тест, який допоміг кожному учаснику проаналізувати власні погляди на світ та рівень готовності сприймати людей з різними потребами, досвідом і життєвими обставинами.
Виховна година пройшла у щирій та дружній атмосфері. Студенти вкотре переконалися, що повага до різноманіття збагачує суспільство, а створення простору без бар’єрів — це спільне завдання кожного з нас.







