Спалювання листя – це небезпечно!
З настанням осені люди починають активно згрібати опале листя та залишки огородини і спалюють їх, не задумуючись над тим, якої шкоди це завдає здоров’ю та довкіллю.
Тому нагадуємо, що спалювання залишків рослинності на подвір’ях є надзвичайно шкідливим для здоров’я людей та екологічного стану у населених пунктах.
У першу чергу, варто пам’ятати, що спалювання листя найбільше шкодить тим, хто його палить, тобто людям та всім тим, хто вдихає цей дим. Разом з димом вивільняються пестициди та радіонукліди. Із тліючого листя й трави, без доступу кисню, виділяється бензопірен, що здатен викликати онкологічні захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для людини речовин.
З листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При одночасному спаленні рослинних решток люди можуть також спалювати побутове сміття, зокрема пластик, гуму. Їх сполуки при спалюванні є дуже агресивними й негативно впливають на організм. Йдеться про фенол, формальдегіди та інші хімічні речовини.
Альтернативою спалювання листя є його компостування. Метод компостування є безпечним способом переробки листя та інших органічних відходів, що не шкодить довкіллю та здоров’ю людей. Також рослинні залишки можна утилізувати або, в крайньому разі, вивозити їх разом з побутовими відходами.
Варто зазначити, що спалювати листя категорично забороняється та несе за собою адміністративну відповідальність згідно чинного законодавства. Спалювання листя заборонено законом в Україні, а штрафи можуть досягати 21 тисячі гривень.
З огляду на викладене, громадянам слід замислитись, чи варто випалювати суху траву, бур’ян, листя при наведенні ладу біля своїх садиб, на городах, прибудинкових територіях, наносячи шкоду екології, здоров’ю собі та оточуючим.