Влада – за лікарню!

Дата: 09.05.2024 17:45
Кількість переглядів: 57

Останнім часом гостро обговорюється питання про закриття нашої лікарні. Єланецька селищна рада як засновник КНП «Єланецька лікарня» інформує, що влада і депутатський корпус виступали і виступають за збереження лікарні. Для цього у 2024 році на утримання закладу з місцевого бюджету виділені кошти в сумі 10 378 804 грн, з них – 6 361 304 грн передбачені на заробітну плату працівникам, тобто питання закриття лікарні через брак коштів не відповідає дійсності. Головна причина, через яку лікарня не може надавати якісні медичні послуги – відсутність кваліфікованих кадрів і, в першу чергу, відсутність за постійним місцем роботи лікаря -терапевта, який робив би призначення хворим.

Питання кадрового забезпечення лікарні виникло задовго до об’єднання громади. Особливо відчутний брак кваліфікованих лікарів настав із виходом у липні 2023 року на пенсію головного лікаря та в його особі лікаря-нарколога і анестезіолога, який закривав більшість питань лікування хворих терапевтичного напряму.

Селищна рада неодноразово намагалась залучити спеціалістів на роботу в медичний заклад. З цією метою були напрацьовані та затверджені на сесії у листопаді минулого року заходи по збереженню лікарні, направлені листи в усі медичні ВУЗи, неодноразово розміщені оголошення про запрошення на роботу лікарів на сайті та в соціальних мережах, подані вакансії лікарів в усі обласні служби зайнятості та на сайт robota.ua. Для працюючих лікарів запропонований механізм збільшення розміру заробітної плати до 35 тисяч гривень, для залучення нових спеціалістів запроваджено повну оплату комунальних послуг в перший рік проживання та придбано службову квартиру . У громаді затверджена і діє Програма місцевих стимулів для медичних працівників та забезпечення кадрами лікарів медичних закладів громади, відповідно до якої виділені кошти на оплату навчання двох студентів-медиків за замовленням з обов’язковим відпрацюванням у лікарні, передбачені так звані «підйомні» кошти молодим лікарям в розмірі 50 тисяч гривень та встановлений достойний рівень заробітної плати за рахунок коштів місцевого бюджету. На жаль, вжиті заходи не дали очікуваних результатів.

З 2018 року в державі йде медична реформа, відповідно до якої кожен медичний заклад працює за Програмою медичних гарантій і отримує кошти від Національної Служби Здоров’я України відповідно до укладених договорів за надані медичні послуги. За реформою лікарня повинна самостійно заробляти кошти на своє утримання.

На сьогодні КНП «Єланецька лікарня» має право надавати послуги населенню за двома укладеними з НСЗУ договорами по пакетах:

- Діагностика лікування та супровід осіб із вірусом імунодефіциту людини (та підозрою на ВІЛ) (пакет 21);

- «Ведення вагітності в амбулаторних умовах» (пакет 35).

Наразі на розгляді перебуває ще один пакет «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах» ( пакет 9).

На жаль, при наявності усіх трьох пакетів медичних послуг, отриманих коштів від держави не вистачить навіть на заробітну плату лікарів. Тому ця недостатність покривається за рахунок коштів Єланецької селищної ради.

Подальша доля закладу – в руках лікарів, все залежить від їхньої готовності взяти на себе відповідальність за надання необхідної кваліфікованої медичної допомоги населенню громади навіть поза укладеними пакетами. А необхідні кошти для цього Єланецька селищна рада на сьогодні гарантує.

Про все це йшла мова на останній зустрічі з трудовим колективом КНП «Єланецька лікарня», яка відбулася 03 травня 2024 року.

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь