8 травня - День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років

Дата: 08.05.2024 16:30

Сьогодні Україна і весь світ вшановує пам’ять людей - героїв, які врятували світ від гітлерівського нацизму й подарували життя мільйонам. Вони здійснили подвиг, і ми про це пам’ятаємо.

29 травня минулого року Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у  Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 8 травня, як єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує пам’ять загиблих у Другій світовій війні. Ми приєдналися до європейської традиції святкування, і цьогоріч це свято вперше відзначаємо саме в той день, коли Німеччина офіційно капітулювала.

Сьогодні, з нагоди відзначення Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, у Єланецькій громаді відбулася церемонія покладання квітів до Меморіалу Героям Другої світової війни в Парку Слави та пам’ятний захід «Пам’ятаємо. Перемагаємо».

У заході взяли участь представники влади, учні ліцеїв, ветерани праці та жителі громади.

З вітальним словом до односельчан звернулася Єланецький селищний голова Любов Баденко.

Хвилиною мовчання присутні вшанували усіх тих, хто боровся з нацизмом, а також мирних цивільних людей, які постраждали від ведення бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, дітей війни, примусових робітників, жертв воєнних злочинів, жертв геноциду та злочинів проти людяності.

Пам’ятаймо минуле. Схилімо голови в пам’ять про подвиг предків.

Слава українським воїнам всіх часів і всіх поколінь! Слава Україні!

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису