Робоча нарада з охорони навколишнього природного середовища

Дата: 05.04.2024 10:32

Фото без опису

Селищний голова Любов Баденко провела робочу нараду за участі інспектора з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічнї інспекції Південно-Західного округу Миколаївської області Олександра Кравцуна.

В ході наради учасники обговорили окремі аспекти постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 №326 "Про затвердження Порядку визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації" якою встановлено, що Держекоінспекція є відповідальною, зокрема, за визначення шкоди та збитків завданих:

-земельним ресурсам;

-водним ресурсам;

-атмосферному повітрю;

-природно-заповідному фонду.

Потрібно зафіксувати факт нанесення шкоди довкіллю.

Є сайт ЕкоЗагроза і є мобільний додаток ЕкоЗагроза. Це може бути інформація про шкоду:

-завдану внаслідок збройної агресії;

-наслідок надзвичайної ситуації;

-наслідок будь-якої події, в результаті якої нанесено шкоду навколишньому середовищу.

Щоб повідомити про заподіяну шкоду потрібно пройти електронну ідентифікацію (або через "Дію", або через ЕЦП, або через свій банк),зазначити прізвище, ім'я, по-батькові, місце проживання, адресу електронної пошти для того, щоб звернення відповідало вимогам ЗУ "Про звернення громадян". Після цього надається статус заявника, а надання інформації є видом електронного звернення.

Якщо громадянин став свідком екологічних злочинів:

1. На порталі або в мобільному додатку "ЕкоЗагроза" потрібно перейти до розділу "Повідомити";

2. Додати інформацію про екологічний злочин (прикріпити фото та відео);

3. У вспливаючому віконці обрати категорію впливу на довкілля;