Увага сказ! На території села Возсіятське виявлено сказ тварини та запроваджено карантин

Дата: 14.02.2024 11:56

У селі Возсіятське Єланецької громади, хвора на сказ собака покусала людину. У селі запроваджено карантинні обмеження.

Напередодні, 12 лютого Миколаївська регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби провела дослідження та підтвердила наявність вірусу сказу у собаки.

Профільні служби вживають передбачені заходи із запобігання поширювання захворюванню. На місці загибелі собаки, а також на подвірʼї проведено дезінфекцію.

Карантин триватиме до 12 квітня 2024 року включно, якщо не збуде зафіксовано нових випадків захворювання.

Власникам тварин необхідно дотримуватись «Правил утримання собак, котів і хижих тварин у населених пунктах України» затверджених Міністерством сільського господарства і продовольства та Міністерством охорони здоров’я України від 18.06.1980 року.

За наявності невластивої поведінки, ознак захворювання домашніх тварин, або виявлення їх трупів потрібно негайно повідомити Єланецький відділ ветеринарної медицини Вознесенської районної лікарні ветеринарної медицини Миколаївської ОДЛВМ (тел. 9-15-81).

В разі контакту із хворими тваринами необхідно звернутися до КНП «Єланецька лікарня» з метою проведення лікувально-профілактичних заходів.