Інформація щодо подальшого функціонування КНП «Єланецька лікарня»

Дата: 13.11.2023 10:10
Кількість переглядів: 40

Останнім часом громадою  ширяться різноманітні чутки  навколо питання закриття КНП «Єланецька лікарня». У зв’язку з цим селищна рада, як засновник медичного закладу, інформує, що дійсно в лікарні склалася критична ситуація з наданням медичних послуг населенню.  

Вже кілька років триває медична реформа і комунальне некомерційне підприємство з охорони здоров'я «Єланецька лікарня» фінансується за рахунок коштів Національної служби здоров'я України, які вона  сплачує виключно  за фактично надані та внесені в електронну систему послуги, тобто держава не просто платить кошти, а їх   доводиться заробляти, і їхній обсяг  безпосередньо залежить від кількості та якості наданих послуг.

З початку 2023 року  наша лікарня уклала договір з НСЗУ та надавала послуги по 4 пакетам: «Профілактика діагностика спостереження та лікування в амбулаторних умовах»; «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій»; «Ведення вагітності в амбулаторних умовах»; «Діагностика, лікування та супровід осіб із вірусом імунодефіциту людини та підозрою на ВІЛ».

Через невідповідність ресурсного забезпечення лікарні чітким вимогам служби і відсутність лікарів-спеціалістів за основним місцем роботи  НСЗУ  призупинила фінансування медичних послуг за пакетом  «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без  проведення хірургічних операцій». В КНП «Єланецька лікарня»  сьогодні  за основним місцем роботи працює 57 фізичних осіб (з них  лікарів – 8). Тому на теперішній час КНП «Єланецька лікарня» має можливість надання амбулаторної  допомоги такими  лікарями: травматологом, гінекологом, отоларингологом і зовнішнім сумісником – дерматологом. Стаціонарну  допомогу надають лише лікар-травматолог, лікар-гінеколог, лікар-педіатр. Працюють клінічна лабораторія, рентгенкабінет та стоматологічний кабінет.

Ні селищна рада, ні депутати ніколи не відмовляли лікарні у виділенні коштів.  Дофінансування медичної  галузі постійно здійснювалося з місцевого бюджету не лише на оплату комунальних послуг, енергоносіїв, медикаментів і перев’язувальних матеріалів, харчування, а й на заробітну плату і нарахування на оплату праці. Так з місцевого бюджету  були виділені кошти у 2021 році -  в сумі 3,4 млн. грн; у 2022 році  -  в сумі 3,8 млн.грн.   У  2023 році ця сума склала  8,5 млн. грн. (при цьому з НСЗУ отримано 4,2 млн. грн.)

Основна проблема лікарні – не брак коштів, а відсутність  кваліфікованих спеціалістів-лікарів.

На останній сесії, яка відбулася 09 листопада 2023 року,  депутати  підтримали розроблені селищною радою покрокові  заходи, які вживатимуться задля збереження КНП «Єланецька лікарня» і  відновлення роботи стаціонарного відділення. Зокрема, підготовлені та направлені листи по медичним закладам і ВУЗам України, розміщені оголошення на сайтах і в соціальних мережах із запрошенням на роботу лікарів. Внесено зміни до Програми економічного  і соціального  розвитку громади, відповідно до яких  виділені додаткові кошти для залучення лікарів.

Для того, щоб запрацювало стаціонарне відділення, необхідно залучити за основним місцем роботи щонайменше чотирьох лікарів. Найгостріша проблема – відсутність лікаря-терапевта, також потрібні анестезіолог-реаніматолог, хірург, педіатр, невролог, психіатр, офтальмолог, інфекціоніст, нарколог.

Селищна рада взяла на себе зобов’язання оплачувати з місцевого бюджету  лікарям заробітну плату у розмірі від 35 тисяч гривень,  надає безкоштовне  житло з усіма зручностями, гарантує оплату комунальних послуг протягом першого року проживання.

Тому задля збереження лікарні потрібно усією громадою попрацювати над запрошенням на роботу лікарів і поширити інформацію серед якомога ширшого кола зацікавлених осіб, які мають медичну освіту. Зі свого боку  селищна рада гарантує необхідне фінансування і усіляку підтримку у вирішенні зазначеного питання.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь