Звернення селищного голови Любові Баденко з нагоди Дня пам’яті Чорнобильської трагедії

Дата: 26.04.2023 09:13

Шановна громадо!

У 1986 році, в мирний час Україна втратила частину своєї території, яка внаслідок Чорнобильської катастрофи стала непридатною для проживання, а також тисячі людських життів, яких вбив і вбиває досі ніби мирний атом. Десятки тисяч українців стали біженцями.

У 2022 році, під час російської агресії, московські орки захопили Чорнобильську АЕС, прямою наводкою з танків били по Запорізькій АЕС. І лише героїзм наших бійців та атомників, які виховувалися на прикладі ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, зміг зупинити нову масштабну атомну катастрофу.

Тому сьогодні слово «Чорнобиль» - це не лише назва місця катастрофи, а й слово-синонім безпрецедентної мужності та героїзму обох поколінь пожежників, військових, інженерів, вчених, усіх, хто був причетний до захисту людей від наслідків «мирного атому».

Щиро дякую усім тим, хто йшов у ядерне пекло рятувати всіх нас, розуміючи небезпеку, усвідомлюючи наслідки.

Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

Ліквідатори виграли свою війну і назавжди залишилися Героями. Врятували сотні тисяч життів українців та інших європейських народів.

Теперішнє покоління українців теж виграє свою війну з нашим тисячолітнім московським ворогом.

Слава героям-чорнобильцям! Мир душам тих, хто не дожив до сьогоднішнього дня.

Єланецький селищний голова Любов Баденко