Повідомлення RASFF щодо виявлення несанкціонованого барвника, що використовувався для виробництва морозива

Дата: 01.02.2022 14:18

Відповідно повідомлення RASFF від 28.01.2022 № 2021.6457, яке надійшло до Держпродспоживслужби, виявлено несанкціонований барвник Sudan Blue II (0,022 мг/кг – ppm), що використовувався для виробництва морозива та експортувався з Іспанії (виробник, оптовик: Lucta S.A.) до України (отримувач: ТОВ «Шафран Спайс», вул. Щекавицька, 30/39, кв. 88, м. Київ, 04071; ТОВ «Форест», вул. Мартиненка, 75А, м. Слов'янськ, Донецька обл., 84100).

Згідно Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках об’єкти санітарних заходів, які перебувають в обігу та можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просимо негайно інформувати Єланецьке управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: вул. 1-го Травня, 104, смт. Єланець, Вознесенський район, Миколаївська область, 55501, телефони 0675151592, (05159)92222 та e-mail: elanetc_dpss@dpssmk.gov.ua, udpsselanec@ukr.net.