Зустріч з фізичними особами- підприємцями Єланецької громади

Дата: 18.01.2022 17:01

Сьогодні,18 січня 2022 року, за участю  Єланецького селищного голови Любові Баденко, начальника Єланецької ДПІ Головного управління ДПС у Миколаївській області Світлани Ярмощук проведено зустріч  з фізичними особами- підприємцями Єланецької громади з питання застосування реєстраторів розрахункових операцій та /або програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої-четвертої груп.

Очільницею податкової доведено до відома ФОП- платників податків,що з 01 січня 2022 року закінчився перехідний період (пункт61 підрозділу 10 Розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України) і застосування  реєстраторів розрахункових операцій та /або програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої-четвертої груп є обо’язковим для тих суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі,громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу.

Світлана Ярмощук наголосила, що згідно з пунктом 296.10 статті 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій та /або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.

23 грудня 2021 року Кабінетом Міністрів України  внесено зміни до постанови №1336 від 23.08.2000 року, якими передбачено ,що роздрібна торгівля на території села товарами (крім підакцизних товарів) фізичними особами- підприємцями,які сплачують єдиний податок,може здійснюватись без застосування РРО/ПРРО(за умови використання ними розрахункових книжок та КОРО).