Звернення депутатів Єланецької селищної ради 8 скликання до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України 9-го скликання

Дата: 29.10.2021 15:26
Кількість переглядів: 1422

Фото без опису

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Єланецької селищної ради 8 скликання до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України 9-го скликання щодо соціально-економічного захисту громадян України під час проходження опалювального сезону 2021-2022 рр. та справедливу тарифікацію опалення

 

         Ми, депутати Єланецької селищної ради  8 скликання  оцінюємо ситуацію, яка склалась під час підготовки до опалювального сезону 2021-2022 рр. як вкрай небезпечну, зважаючи на ціноутворення та тарифікаційну політику щодо визначення тарифів на опалення для населення.

         Соціально-економічне обґрунтування зазначених тарифів повинно бути справедливим перш за все для населення з урахуванням рівня життя  та враховувати величезний дисбаланс між реальними доходами та життєво необхідними витратами більшості українських громадян. Підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги призведе до погіршення фінансового становища населення, яке в переважній більшості вже знаходиться поза межею бідності. Ситуація, щодо повної або часткової несплати житлово-комунальних послуг, яка на цей час й так є вкрай проблемною для держави остаточно погіршиться та призведе до масштабної соціальної кризи, матиме катастрофічний вплив на рівень і умови життя більшої частини населення.

Зважаючи на заяву Головного виконавчого директора НАК «Нафтогаз України» Отто Ватерландера про те, що собівартість видобутку українського газу близько 1 гривні за кубометр та об’єм видобутку, що практично покриває потреби населення та бюджетних установ, вважаємо за недопустиме встановлювати тариф, який у 8 раз перевищує собівартість.

 

Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Відповідно до статті 13 Конституції України держава забезпечує соціальну спрямованість економіки.

Відповідно до статті 22 Конституції України не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

 

Хочемо нагадати, що норми Конституції як Основного Закону держави мають пряму дію та найвищу юридичну силу.

 

І тому ми, депутати Єланецької селищної ради  8 скликання, з огляду на викладене та керуючись Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування», Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» звертаємось до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України 9-го скликання та вимагаємо вжити необхідні заходи щодо належного та справедливого для громадян України проходження опалювального сезону 2021-2022 рр., зокрема:

 

  1. Надати можливість територіальним громадам закуповувати український газ власного видобутку для потреб населення та бюджетних установ за собівартістю +30% рентабельності та без передоплати - для того, щоби громади змогли встановити соціально обґрунтовані тарифи.

 

  1. Розширити фінансування програми субсидій за комунальні послуги на 40%, аби отримати державну допомогу змогли усі, хто її потребує.

 

  1. Кабінету Міністрів України запровадити дієвий механізм компенсації з державного бюджету витрат місцевих бюджетів, пов’язаних з залишенням без змін тарифів на опалення.

 

  1. Верховній Раді України 9-го скликання невідкладно розглянути проект Закону України № 6064 від 15.09.2021 року «Про внесення зміни до розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" (щодо встановлення мораторію на припинення надання житлово-комунальних послуг у період дії обмежень, спричинених коронавірусною хворобою (COVID-19)» внесений народним депутатом України, Співголовою політичної партії «НАШ КРАЙ» Шаховим С.В.

                     

                     Прийнято на 14 сесії         

                                               8 скликання  Єланецької селищної ради

                                  28 жовтня 2021 року         


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь