Грип птиці в селі Великосербулівка

Дата: 13.10.2021 13:36

Згідно результатів дослідження Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби із патологічного (біологічного) матеріалу, відібраного від 5 трупів птиці, з приватного домогосподарства с. Великосербулівка Єланецької громади виявлено РНК вірусу грипу птиці типу А1 субтипу H5 (звіт про результати дослідження від 12.10.2021 № 003765 п.м./21).

За результатами засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вознесенській райдержадміністрації прийнято рішення про оголошення території села Великосербулівка Єланецької громади Вознесенського району неблагополучною (епізоотичний осередок) по високопатогенному грипу птиці і встановити карантин з 12 жовтня поточного року.

Також вирішено встановити буферну зону (зону захисту) радіусом 3 км від епізоотичного осередку, до якої ввійшли населенні пункти: с.Нововолодимирівка Єланецької громади Вознесенського району, птахогосподарства відсутні.

Встановити зону нагляду територію радіусом 10 км від епізоотичного осередку, в яку ввійшли населені пункти: с.Михайлівка, с.Григорівка с.Велика Солона Єланецької громади Вознесенського району, с.Малосолоне Бузької сільської ТГ Вознесенського району, с.Микільське, с.Ясна Поляна, с.Іванівка, с.Надеждівіка Братської селищної ТГ Вознесенського району, птахогосподарства відсутні.

Затверджено «План заходів щодо ліквідації і недопущенню розповсюдження захворювання високопатогенному грипу птиці в с.Великосербулівка Єланецької громади Вознесенського району.