На часі: завершення жнив та підготовка ґрунту під урожай 2022 року

Дата: 13.08.2021 13:53

Станом на 10 серпня на території Єланецької селищної ради завершено збирання ранніх зернових та зернобобових культур врожаю 2021 року. Першими закінчили збір урожаю зернових культур працівники ПСП «Агрофірма «Авангард» (керівник - Григорій Демченко).

Через тривалі дощі та шквали, які перетворили ниву на болото й перешкоджали доступу комбайнам, жнива розтягнулися майже на півтора місяця. Але рясні дощі, дякувати Богу, хоч і затримували комбайни, які через велику врожайність не могли швидко пересуватися по полю, дарували давно небачений чудовий врожай.

Зібрано збіжжя зернових культур з 29 тисяч гектар ріллі (що становить 39% від усієї площі ріллі по Єланецькій селищній раді) за середньої врожайності: пшениця – 50 ц/га, ячмінь – 55 ц/га.

Найкращі результати урожайності пшениці отримали: ТОВ СГВП «Єланецьке» (керівник - Анатолій Бондарчук) – 70 ц/га; СТОВ «Агро-Темп», (керівник - Віталій Росохатий) – 54 ц/га; ТОВ Агрофірма «Атіка» (керівник -  Ігор Лептуга)  – 53 ц/га; ФГ «Гавенко І.В.» (керівник - Ігор Гавенко)  –
51 ц/га, ПП АТД "Гарант" (керівник - Олена Бугай) - 50 ц/га.

Кращі результати урожайності ячменю отримали: ТОВ СГВП «Єланецьке» (керівник -  Анатолій Бондарчук) – 75 ц/га; ФГ «Гавенко І.В.» (керівник - Ігор Гавенко)  – 65 ц/га; СТОВ «Агро-Темп» (керівник - Віталій Росохатий) – 60 ц/га; ПП АТД «Гарант» (керівник - Олена Бугай) - 53 ц/га.

Висловлюємо глибоку подяку всім хліборобам, які працюють на території Єланецької громади! Ваша робота дуже важлива, адже Україна живе і працює завдяки вам – невтомним трудівникам, які постійно дбають, щоб у людей був хліб і до хліба.

Шановні хлібороби!

Завдяки вашій напруженій та наполегливій праці благодатна земля нашого краю дала щедрий урожай. Ваша турбота про хліб рівнозначна турботі про країну, благополуччя її жителів та їх майбутнє.

Єланецька селищна рада вітає усіх хліборобів громади із закінченням збиральної компанії ранніх зернових та зернобобових культур та щиро дякує за вашу титанічну працю.

Бажаємо вашим трудовим колективам і вашим родинам міцного здоров’я, щастя, миру і злагоди.

Добрих вам посівів, рясних сходів, багатих ужинків та успіхів в усіх починаннях!