ПОВІДОМЛЕННЯ RASFF ЩОДО ВИЯВЛЕННЯ НЕСАНКЦІОНОВАНОЇ РЕЧОВИНИ – ЕТИЛЕНОКСИДУ В ХАРЧОВІЙ ДОБАВЦІ

Дата: 04.08.2021 09:14

До Держпродспоживслужби надійшло інформаційне повідомлення системи RASFF № 2021.2966 fup-55.

Відповідно до повідомлення, виявлено несанкціоновану речовину – етиленоксид в харчовій добавці (Lygomme), що експортувалась з Туреччини (постачальник: Cargill Tarim Ve Gida Sanayi Ticaret AS, Atasehir/Istanbul) до України (отримувач: MD Eurotrade Ltd., Schreiber and Rupp MEA, Rupp AG (Spilka Ukraine).

Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просимо негайно інформувати Єланецьке управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за тел. 0675151592, 0515992222.