Легалізація зайнятості населення - вимога сьогодення.

Дата: 23.03.2021 08:32
Кількість переглядів: 662

Проблема легалізації праці залишається  актуальною. Нажаль, мають місце не поодинокі випадки коли роботодавці малого та середнього бізнесу  не укладають трудові договори з найманими працівниками з метою мінімізації витрат та отримання максимального прибутку. Основа соціальної захищеності працівника – офіційне укладення трудових відносин, виплата належної працівникові суми заробітної плати відповідно до чинного законодавства.

 Виплачуючи заробітну плату  неофіційно в «конвертах» роботодавець фактично позбавляє свого працівника від отримання оплачуваної відпустки; дотримання нормальної тривалості робочого часу;  оплату роботи у святкові та неробочі дні у подвійному розмірі;  оплату роботи у нічний час; компенсацій за роботу у шкідливих умовах праці; отримання допомоги при травмуванні у разі нещасного випадку на виробництві; оплату лікарняних листів; отримання допомоги по безробіттю залежно від страхового стажу; отримання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива; отримання гідної пенсії.

 Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики пов’язані з захистом своїх трудових прав  та соціальним захистом  у разі скрутних життєвих обставин.

Негативні наслідки нелегалізована зайнятість має і для роботодавця. Відсутність належно оформлених трудових відносин з найманими працівниками призводить до позбавлення права вимагати виконання роботи належним чином; можливості вимагати від найманого працівника дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, режиму роботи; можливості  притягнути працівника до матеріальної відповідальності; можливості застосувати до працівника дисциплінарне стягнення тощо.

Крім того, нелегальна зайнятість сприяє поширенню захворювань, зростанню ризику виникнення нещасних випадків на виробництві, адже з  працівником, який неоформлений офіційно, не проводиться навчання з техніки безпеки, охорони праці, він не проходить періодичний медичний огляд, передбачений нормативно-правовими актами.

         Не оформлення належним чином трудових відносин, в решті – решт впливатиме і на мешканців громади,  адже «тіньова» зайнятість призводить  до ненадходження податків до місцевого бюджету.

      Нагадуємо, що відповідно до ст.265 КЗпП  як юридичних, так і фізичних осіб підприємців, що використовують найману працю, в разі виявлення порушень штрафуватимуть за фактичне  допущення людей  до роботи без оформлення трудового договору - 10 мінімальних зарплат за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення – 60 000 грн., та за  виплату заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ та податків - 30 мінімальних зарплат – 180 000 грн.

Шановні роботодавці! Відмовтесь від використання праці найманих працівників без оформлення трудових відносин і виплат заробітної плати в «конвертах».

Шановні працівники! Вимагайте  від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладення трудового договору, а також регламентацію трудових відносин відповідно до  чинного трудового законодавства.

        Відділ соціального захисту населення

        Єланецької селищної ради


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь