12 березня жителі Єланця проводжали зиму смачними смаколиками, зустрічали весну піснями, танцями та іншими розвагами

Дата: 15.03.2021 10:05

Дійство відбувалося на Центральній площі Єланця. У народі Масляна асоціюється саме із смачними печеними млинцями, а також веселими гуляннями. Мета таких гамірних заходів полягає в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму. Жителі та гості селища весело провели зиму та зустріли весну.

Дійство традиційно завершилося символічним спалюванням опудала.

Єланчанам також нагадали про Прощену неділю, коли, готуючись до Великого посту, потрібно було йти до родичів та сусідів і просити вибачення за всі провини.

Дивлячись на все це, згадалися ті часи, коли свята і весілля в селищі гуляли всією вулицею. Це зближало, люди ставали добрими та рідними. То ж давайте шанувати традиції і звичаї українського народу. Любити народне: чи то пісню, чи вишивку, чи звичай, який дав нам життя. Вітайте з весною один одного, бажайте добра і щастя, сонця і хліба, пісні і миру всім, хто живе на нашій прекрасній планеті Земля.