Грип птиці в с. Лимани Галицинівської сільської ради

Дата: 11.03.2021 14:38

Згідно результатів дослідження ВЛ Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, із патологічного матеріалу, відібрано від 5 трупів птиці виявлено РНК вірус грипу птиці (звіт від 26.02.2021 № 000643 п.м. /21)

Відповідно до рішення державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вітовській райдержадміністрації (протокол № 2 від 27.02.2021) оголошено територію с. Лимани, Галицинівської сільської ради ТГ Вітовського району Миколаївської області неблагополучною (епізоотичний осередок по високо патогенному грипу птиці і встановлено карантин з 27.02.2021)

Буферна зона (зона захисту) радіусом 3 км. від епізоотичного осередку, до якої не увійшло жодного населеного пункту.

Визначено зону нагляду, територію радіусом 10 км від епізоотичного осередку до якої увійшли населені пункти: Галицинове, Лупареве, Прибузьке Галицинівської сільської ТГ Миколаївського району Миколаївської області; Каталине, Прибузьке, Парутине Куцурубської сільскої ТГ Миколаївського району Миколаївської області; Таврійське, Нова зоря Білозерської селищної громади Херсонського району Херсонської області.

Згідно затвердженого Плану заходів щодо ліквідації і недопущення розповсюдження захворюваності високо патогенного грипу птиці в с. Лимани Галицинівської сільської ради, Миколаївської області, при в’їзді до населеного пункту встановлено карантинно-поліцейський пост, організовано цілодобове чергування ветеринарних спеціалістів і поліцейський. Пост забезпечено освітленням, опаленням, технікою для проведення дезінфекції, дезінфікуючими засобами, знаками.

З 01.03.2021 робоча група приступила до вилучення та умертвіння вилученої птиці із епізоотичного осередку.

В зоні нагляду:с. Лупареве, Галицинове, Прибузьке проводиться облік поголів’я птиці при подвірному обході, проводиться роз’яснююча робота і клінічне обстеження птиці.