Громадські слухання у Єланецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів та Єланецькому професійному аграрному ліцеї

Дата: 23.05.2018 11:38
Кількість переглядів: 405

21.05.2018 р. у Єланецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів та Єланецькому професійному аграрному ліцеї відбулися громадські слухання по питанню об’єднання селища та сіл в одну ОТГ.

         На розсуд громади було винесено питання: чи згодна громада Єланецької селищної ради запросити до об’єднання всі села нашого району та створити одну об’єднану територіальну громаду.

         Баденко Л.В., яка повідомила про свою ініціативу щодо добровільного об’єднання сіл району у Єланецьку об’єднану територіальну громаду з центром у селищі Єланець.          Урядом 1 квітня 2014 року була схвалена Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні та затверджено План заходів з її реалізації.

         Відповідно до цього Плану було внесено зміни до Бюджетного та Податкового кодексів України. Так, зміни до Бюджетного кодексу фактично є основою для стимулювання громад до об’єднання. А саме, бюджети об’єднаних громад переходять на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом.

         Парламентом ухвалено Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», а Урядом для забезпечення його реалізації затверджено Методику формування спроможних територіальних громад. Саме ці акти визначають, яким чином має відбуватись об’єднання громад для того щоб вони стали спроможними.

         Спроможною територіальною громадою є така громада, в якій місцеві джерела наповнення бюджету, інфраструктурні та кадрові ресурси є достатніми для вирішення питань місцевого значення в інтересах жителів громади.

         Метою реформи місцевого самоврядування є, передусім, забезпечення його спроможності самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення.

         Головна рушійна сила – фінансова децентралізація. Якщо громада розумітиме, що вона має повноваження і фінансову підтримку на виконання  цих повноважень, то вона буде розвиватись. Перш за все мова йде про зарахування до об’єднаних громад 60% податку на доходи громадян (раніше в нас було 25%, а в 2015 році цей податок зарахували до районного бюджету). Отже, є фінансова мотивація та логіка для об’єднання.

         Також з додаткових ресурсів в ході реформи об’єднана громада отримає власний земельний податок. При цьому до юрисдикції ради, у разі об’єднання, передаються всі землі відповідної громади, в тому числі й за межами населених пунктів.

         Однак, навіть наділення цими ресурсами переважної більшості наявних дрібних територіальних громад їхньої спроможності не забезпечить. Надмірна частина коштів у таких громадах і далі витрачатиметься на утримання управлінського апарату, а для реалізації серйозних проектів місцевого розвитку коштів не вистачатиме.

         При цьому, за кошти платників податків утримуватиметься одна рада, один голова, один виконком, а не декілька – що збереже кошти для реальних справ. З більшої території до місцевого бюджету можна зібрати значно більші податкові обсяги. Громада зможе більше отримувати доходи і відповідно більше розпоряджатися видатками. Зв’язок між односельцями здійснюватимуть старости та депутати і вирішуватимуть різні проблеми його жителів у раді та виконкомі.

         Отже, об’єднана громада одержує додаткові фінансові та майнові ресурси. Основні з них:

  • 60% ПДФО (зараз 0) на власні повноваження;
  • Право розпоряджатися землями на території об’єднаної громади (поза межами населеного пункту в т.ч.);
  • Державні субвенції (медична, освітня);
  • Держава здійснюватиме фінансову підтримку шляхом надання коштів на формування інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку територіальної громади. Загальний обсяг фінансової підтримки ділитиметься між бюджетами об’єднаних громад пропорційно до їхньої площі та кількості сільського населення.

В спроможних територіальних громадах органи місцевого самоврядування  мають забезпечити надання всіх необхідних громадянам публічних послуг. Для цього необхідні приміщення для розміщення відповідних служб. У разі об’єднання, повноваження у сфері освіти, охорони здоров’я, соціального захисту тощо здійснюватимуть ОМС об’єднаних громад, а не місцеві державні адміністрації. Любов Баденко після свого виступу закликала присутніх не бути байдужими та прийняти виважене рішення щодо подальшої долі нашого селища, сіл, а відповідно кожного з нас.

Загалом, у зборах взяли участь 30 членів колективу Єланецької ЗОШ І-ІІІ ступенів та 37 членів колективу Єланецького ПАЛ, які одноголосно підтримали ініціативу селищного голови про об’єднання селища та сіл Єланецького району в одну громаду.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь