Відлуння Дня Єланця з радістю і сумом...

Дата: 26.09.2019 11:07
Кількість переглядів: 576

Цього року День Єланця відзначили якось особливо. Відчувалась ностальгія по єдності  громади, за  відчуттям спільних радостей і проблем, які необхідно долати разом, бо це тільки наші проблеми, наше майбутнє, наша маленька батьківщина, про яку тільки ми маєм дбати і ніхто не може і не повинен стояти осторонь життя нашої  родини. Мабуть тому і клопоти та плани про свято були якимись бажаними, очікуваними, приємними, хоч і клопіткими.  Оргкомітет при селищній раді, як ніколи злагоджено і творчо визначив хід і зміст свята, шляхи фінансування і навіть напрямки розваг, що і стало запорукою успіху всього свята.

А успішним , цікавим і змістовним воно дійсно стало і  пройшло на одному диханні, так говорять учасники, так відзиваються глядачі, такі відгуки громади, і це приємно окриляє і надає впевненість в завтрашньому дні нашої Єланеччини.

У Єланці – день Єланця

Все розпочалося вранці…

Ці перші рядки поетичного конкурсу і всю строфу мали дописати експромтом наші самодіяльні поети. Допис зробили майстерно і професійно О. Селютіна, Г. Шапошников та інші, а ось приз в 1000 гривень за оплесками глядачів отримав гість свята з м. Вознесенська, це також приємно.

Все розпочалося вранці з святкової служби в Храмі Різдва Пресвятої Богородиці, бо саме 21 вересня і святкується Храмове свято Єланця. Щира молитва єланчан , привітання і добро , яке панували між паствою, впевнені, дадуть гарні плоди нашого життя на цій благословенній, багатостраждальній, але такій рідній землі.

Розваги ж почалися з 14 години. На центральній площі все зайнято – містечко атракціонів для дітей, в цей же час 3-годинна дитяча вистава з іграми, конкурсами від улюблених мультикових героїв Миколаївського дитячого лялькового театру захопили не тільки дітей, а й їх батьків. Перед фонтаном для цінителів мистецтва – Алея Слави, з поетичною виставкою від центральної районної бібліотеки, з творами художників від будинку школяра, а головне – експозиція «Гордість Єланеччини», де можна було познайомитись, згадати і пройтись шляхами Єланеччини від 1987 року разом з Почесними жителями що задумливо дивляться на нас з портретів, а потім і обійняти тих, хто прийшов на свято, щоб вкотре довести свою любов до рідного краю.

Біля ЦКД «Зоря» весело грають «Троїсті музики». З натхненням і завзяттям нагадали про себе віддані народній творчості музики Іван Дубачинський, Микола Донченко, Ганна Демидюк,  Микола Перов, та молодий викладач ДМШ Іван Михайлішин, поєднуючи веселі народні музичні шедеври з головним конкурсом свята «Файна господиня».

Вперше за ініціативою С. Тотоонова в Єланці проводився конкурс борщу, вареників та домашньої  горілки, вина, наливки. Можливо в його реалізації щось і не вдалось, але взагалі конкурс сподобався і учасникам і дегустаторам. Після конкурсу і господині і глядачі радились як краще провести його на слідуючий рік, і визначили аж два способи. Будемо пробувати,щоб було правильно, цікаво і справедливо. Хочемо висловити велику подяку першопрохідцям. В номінації «Три товстуни» вареники різного розміру, форми, смаку представили Світлана Коваленко, Олена Кравченко, Тетяна Вагіна, Надія Дорошенко. В конкурсі «Всім борщам борщ» вражали «борщовитістю» Ольга Штефанець, Валентина Новожен. А господині Ольга Сурженко, Світлана Тесленко, Галина Солтан з Великосербулівки, та Світлана Соломка з Малодворянки взяли участь у всіх 3 конкурсах. Майстрині доповнювали свої страви сметаною, шкварками, зеленю, пампушками. Це була смакота і всі вони без сумніву – найкращі господині району. За це отримали схвальні відгуки глядачів та призи. Що  ж до конкурсу «Три гички» то до вищеназваних господинь доєднались Олександра Порхун, Катерина Москаленко, Надія Гордієнко, Олексій Спину, Валерій Тесленко, Володимир Кісельов. Домашні напої не просто смакували, а й настрій підіймали. Тому голосували вправно, швидко і визначили переможців, які отримали премію по 5 тисяч гривень, в номінації «Вареники» Тетяна Вагіна, «Борщ» - Ольга Сурженко, а ось «Три гички» розділили по  2,500 гривень Олексій Спину та Валерій Тесленко. Призи та премії були вручені спонсором С. Тотооновим в урочистій частині свята, яка почалась о 17:00.

Пісні про Єланець в записі гурту «Шлягер», Григорія Чібана налаштували єланчан на  патріотичні струни сприйняття. Все почалось з освідчення в любові до свого селища,  яке представили учні Єланецької гуманітарної гімназії та ЗОШ, разом з солістами РБК. Господарі свята в жартівливій формі, представили вітальні сторінки для мужчин, жіноцтва, молоді, дітей, які весело та майстерно обіграли творчі колективи РБК: «Козацька кварта», ансамблі «Пісня», «Червоні маківки», «Трицвіт», «Ретро» легко сприймались глядачем. Найважливішу сторінку «Почесні жителі Єланця» лірично і душевно провели Захар Соломка та Світлана Сулім, віддавши шану тим, кого вже немає  з нами; щиро привітавши всіх, хто прийшов на свято; гідно і урочисто представивши  нову героїню історії Єланеччини – Гривас Валентину Олександрівну. Зовсім недавно в районці була стаття про її життєвий шлях, познайомтесь, це вартує нашої уваги. А відзнаку Єланецької селищної ради «Престиж Єланеччини»  отримав квартет «Ретро» за багаторічну, плідну, творчу працю .

Урочистості святу додали палкі,  змістовні привітання гостей – настоятеля церкви Різдва Пресвятої Богородиці отця Миколая, депутата обласної ради, Почесного жителя Єланця Ю.А. Кормишкіна, керівника апарату райдержадміністрації Л.В. Клобукової, сільських голів району. Всі вони разом з привітаннями висловлювали побажання бути Єланеччині єдиною, квітучою, дружньою громадою і родинно будувати щасливе майбутнє. Щирими були привітання і спонсорів свята, надійних помічників селищної ради С. Тотоонова та О. Гололобової. В свою чергу іменинниця свята селищний голова Любов Василівна Баденко, яка опікується громадою вже 22 роки, вітала земляків, дякувала колегам, меценатам, жителям громади за підтримку, самовіддану працю на благо Єланця.

І як вагомий висновок урочистої частини, виважені слова Почесних жителів різних поколінь – В.Д. Бовнегри, ветерана війни С.М. Тарасенка, дитини війни О.Л. Черняк про відданість рідній стороні і повагу до батьківщини, підтверджені дитячими закликами « Єланцю рідному тричі – ура, ура, ура!!!» поєдналися з фінальною піснею у виконанні гурту «Єланецька слобода»:

Ну ж бо нам об'єднатись на всі благії справи

Ради своїх нащадків, ради своєї слави!

Щоб ми жили, як треба, в щасливім сьогоденні

І дякували Богу за це благословення!

А далі єланчани мали змогу насолоджуватись  різножанровою, професійною творчістю артистів Миколаївського українського театру драми та музичної комедії, на зміну яким поспішив співак, музикант, композитор – Петро Чорний. На цьому розваги не закінчились, ігри, танці, музика тримали єланчан на площі до 3 години ночі.

Свято вдалося і пройшло в теплій, спокійній, дружній та веселій обстановці, кожен відчував себе не просто гостем на святі, а повноправним господарем рідного селища, від якого також залежить його добробут. І так  тримати!

         Окрема подяка від єланчан меценатам та спонсорам, які допомогли  в проведенні святкових заходів до Дня Єланця, будьте здорові та щасливі шановні 

Тотоонов Станіслав Хушинович – директор ТОВ «Новий Сад»

 Істраті Микола Іванович – депутат районної ради

 Гулін Олексій Володимирович – голова ФГ «Гулін В.А.»

 Алхімов Валерій Дмитрович – голова ФГ «Аваль»

 Бугаєвська Алла Миколаївна – голова ФГ «БАМ»

 Гололобова Ольга Миколаївна – приватний підприємець

 Саворський Олександр Олександрович – голова ФГ «Саворський О.О.»

 Бугай Олена Анатоліївна – директор ПП АТД «Гарант»

 Росохатий Віталій Миколайович – депутат районної ради

 Макогон Олександр Вікторович – приватний підприємець

 Дудніков Владислав Васильович – заступник директора ПП АТД «Гарант»

 Моргун Валерій Павлович – засновник ТОВ «Альянс»

 Лебідь Валерій Михайлович – приватний підприємець

 Русанова Юлія Петрівна – директор ТОВ «Агро Іси Тритд»

 Полторак Алла Йосипівна – приватний підприємець

 Лунгу Михайло Іванович – голова ФГ «Лунгу М.І.»

 Величко Євгеній Олександрович – директор ПП «Памір-Буд»

 Вороніна Руслана В’ячеславівна

 Директор ТОВ «Центр Траст»

 Керівництво аптеки «Бажаємо здоров’я»

 Дудін Олександр Єгорович


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь