Повідомлення системи RASFF щодо виявлення 3-монохлор-1,2-пропандіол в рафінованій пальмовій олії

Дата: 11.03.2021 14:39

До Держпродспоживслужби надійшли інформаційні повідомлення системи RASFF від 04 березня 2021 року № 2021.0019-fup 20.

Відповідно до повідомлення RASFF, виявлено 3-монохлор-1,2-пропандіол (3-MCPD) (5138 μg/kg – ppb) в рафінованій пальмовій олії, що експортувалась з Федеративної Республіки Німеччина (постачальник: Olenex Edible Oils GmbH, Brake) до Республіки Польща (виробник: Elstar Fats Sp. z o.o., Stare Pole), звідки надіслано до України (отримувач: ТОВ «Терра Фуд», вул. Зеленогірська, 8, м. Київ, 03037).

Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператори ринку зобов’язані вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, просимо негайно інформувати Єланецьке міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за тел. 0675151592, 0515992222.